مقالات

راهنمای خرید ابزارآلات و نکاتی درباره آن

خرید ابزارآلات

چه به عنوان یک حرفه ای در مشاغل فعالیت داشته باشید چه ابتدای راه کسب مهارت در شغل موردنظرتان باشید ابزارآلات و اهمیت وجود آنها غیر قابل انکار است. در باب راهنمای خرید ابزارآلات مانند قلم چکش تخریب ابتدا توصیه ای که به شما دارم این است که لزومی به خرید تمام وسایل مختص به حرفه تان نیست و بهتر است ضروری ترین موارد را برای خرید لیست بگیرید.

راهنمای خرید ابزار آلات

ابزارآلات در هر حرفه ای نقش اساسی را بازی می کنند. چه به عنوان یک حرفه ای در مشاغل فعالیت داشته باشید چه ابتدای راه کسب مهارت در شغل موردنظرتان باشید ابزارآلات و اهمیت وجود آنها غیر قابل انکار است. در باب راهنمای خرید ابزارآلات ابتدا توصیه ای که به شما دارم این است که لزومی به خرید تمام وسایل مختص به حرفه تان نیست و بهتر است ضروری ترین موارد را برای خرید لیست بگیرید.

عجله سبب می شود نتوانید به هنگام خرید، هوشمندانه عمل کنید؛ در نتیجه محصول بی کیفیت در جعبه ابزار شما جای خواهد گرفت. با پرسش از ده ها متخصص فعالیت های فنی لیستی از بهترین راهنمایی ها به هنگام خرید ابزارآلات بنا کرده ایم؛ لطفا در ادامه مطالعه بفرمایید:

انواع ابزارآلات

بسته به هر شغل، ابزارآلاتی متفاوت وجود دارد اما موارد زیر رایج ترین آنها هستند:

 • ابزار برش
 • ابزار بادی
 • ماشین آلات پرتابل
 • ابزار برقی و شارژی
 • ابزار دستی

لیست راهنمای خرید ابزارآلات

در ادامه نکاتی را برای خرید بهتر ابزارآلات بیان کرده ایم:

 • خرید ابزارآلات غیر ضروری ممنوع!

فرض کنید در کارگاه تان لیست طولانی از ابزارآلات را دارید اما به ندرت به سراغ آنها می‌روید تا استفاده ای داشته باشید. در این صورت جزء اینکه پول خود را هدر دهید، کاری نکرده اید. نکته اصلی در مطلب راهنمای خرید ابزارآلات همواره کیفیت، انتخاب اولتان در برابر کمیت باشد.

 

 • آیا هر چه پول بدهیم آش میخوریم؟

خیر. در خرید ابزارآلات بهتر است هوشمندانه عمل کنید و به عنوان راهنمای خرید ابزارآلات، از هر ابزاری با کیفیت ترین آن را خریداری نکنید؛ مثلا در خرید پیچ گوشتی نیازی به اولویت دادن کیفیت محصول نیست. در ضمن اگر مبتدی هستید به شما پیشنهاد میکنم خرید ابزار های حرفه ای را به تعویق بیندازید زیرا به دلیل پیچیدگی کار با آنها شرایط سختی را متحمل خواهید شد.

 • قبل از خرید کیفیت ابزارآلات را بسنجید

قطعا برای خرید ابزارآلات دو راه حل پیش روی شما خواهد بود یک اینکه از طریق سایت های آنلاین اقدام کنید دو اینکه به شکلی سنتی و با مراجعه به بازار خرید خود را انجام دهید. اگر فرمت خرید شما آنلاین است از سایتی معتبر که از تمامی زوایا از محصول عکس گرفته است استفاده کنید. در باب راهنمای خرید ابزارآلات اگر فرمت خرید شما حضوری است بهتر است ابزار را قبل از پرداخت هزینه به دست بگیرید؛ و خوش دست بودن و کیفیت آن را چک کنید.

 • سطح مهارت شما در خرید ابزار اهمیت دارد

افراد مبتدی به دنبال خرید دستگاه ها و ابزارآلات پیچیده و به روز نباشند، اولویت آنها سادگی کار با محصول باشد؛ در این صورت کمترین میزان آسیب را هنگام کار به خود خواهند زد. قبل از آنکه دستگاه هایی مثل ابزارآلات برقی را راه بیندازید در خصوص نحوه کار با آنها مطالعه ای داشته باشید.

 • متناسب با کاری که میخواهید انجام دهید ابزارآلات بخرید

مدل های مختلفی برای هر ابزار موجود است که باید بر اساس کار شما آن مدل انتخاب شود. برای مثال چکش ها انواع مختلفی دارند، چکش های مختص به نجاری، خودرو یا ظریف کاری. قطعا برای ظریف کاری چکش های سنگین آزار دهنده است، پس باید ابزار ویژگی خاصی را به خود بگیرد. در نتیجه بحث راهنمای خرید ابزارآلات، بهترین مدل را بر اساس نیازی که دارید خریداری کنید.

 

راهنمای خرید ابزار
 • کار شما ابزار موردنیازتان را تعیین می کند

اگر کاملا بدانید که چه چیزی می خواهید تولید یا تعمیر کنید و به هر مرحله و ابزار موردنیاز آن فکر کنید می توانید بهترین خرید ابزارآلات را داشته باشید. در هر صورت برای هر کاری به ابزار به خصوصی نیازمندید.

 • به فکر ارتقا ابزارتان باشید

تنها زمانی که در اول راهید و به یکسری لوازم و ابزارآلات نیاز دارید به فکر دریافت راهنمای خرید ابزارآلات نباشید. شما به عنوان یک متخصص فنی خوب می دانید که با سرمایه گذاری بر روی ابزارآلات خود می توانید سود ماهیانه تان از کارتان را افزایش دهید. ارتقا ابزارآلات مساوی با افزایش دقت، اطمینان و قدرت شماست، حتی این موضوع بر روی اعتماد به نفس شما در حین کار تاثیر بسزایی می گذارد.

 • برای سرویس ابزارآلات سرمایه گذاری کنید

تا اینجا راهنمای خرید ابزارآلات متوجه اهمیت حضور ابزار آلات در کارگاه تان شدید در نتیجه نگهداری و مراقبت از ابزار آلات جزء اولویت های تان باید باشد. این در بلند مدت از لحاظ هزینه به شدت سود آور خواهد بود. عمر ابزار آلات افزایش پیدا می‌کند تنها وقتی که تنبلی را در مراقبت و نگهداری از آن ها کنار بگذارید و چند نکته ساده را در خصوص آنها رعایت کنید نکاتی همچون:

 1. حفظ تیزی ابزار
 2. نگهداری ابزار در محل خاص خود
 3. خشک سازی ابزار پس از استفاده
 4. روغن کاری قطعات متحرک
 5. تمیز کردن ابزار بعد از استفاده
 6. بررسی ابزارآلات بعد از هر بار استفاده
 7. داشتن روتینی مناسب برای سرویس ابزار
 8. خرید یا به روز سازی قطعات و لوازم جانبی ضروری
 • حفظ ایمنی بخشی از کار است

گاهی لوازمی در کارگاه باید موجود باشند که مرتبط با کار ما نیستند؛ اما وجود آن ها الزامی است. ابزارهایی همچون عینک ایمنی، گوشی ایمنی و ماسک و … که سلامت ما را در حین کار تضمین می کنند. در بحث راهنمای خرید ابزارآلات حتی اگر مبتدی هستید خرید این لوازم را نادیده نگیرید زیرا در محیط کار خطرات زیادی در کمین ماست.

 • از سوال پرسیدن نترسید

اگر برای خرید حضوری ابزارآلات اقدام می کنید فروشنده می تواند بسیاری از سوال های شما را پاسخ دهد. از تجربه او استفاده کنید و تمام سوالات و ابهاماتی که پیش روی شماست را با پرسش حل کنید. این کار سبب می‌شود که با اطمینان خاطر بیشتری ابزار را در دست بگیرید و با آن کار کنید.

 • تصمیم خود را برای خرید ابزار آلات با سیم یا بی سیم بگیرید

قبل از دریافت راهنمای خرید ابزارآلات باید بدانید که ابزارآلات با سیم معمولاً دارای قدرت بیشتری هستند و برای انجام عملیات های سنگین مناسب ترند اما ابزارهای بی‌سیم نیز مزایایی دارند که شامل امکان حمل و نقل آسان آنهاست و در زمانی که دسترسی محدودی به محیط وجود دارد به کار می روند برای مثال زمانی که از منبع برق دورید به نوع بی سیم دستگاه های برقی محتاج خواهید شد. حال با دانستن این موارد انتخاب بهتری خواهید داشت.

در این مطلب سعی شد به شما با عنوان راهنمای خرید ابزارآلات کمک‌ شود و نکاتی را با شما در میان بگذاریم. بسیار خوشحال می شویم که به شما در خرید بهترین ابزار کمک کنیم و بتوانیم با گفته‌های خودمان کمی از سختی های خرید ابزارآلات کم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.