مقایسه ی تراز لیرزی

مقایسه تراز لیزری

ترازهای لیزری از ابزارهای دقیق در تراز نمودن، ایجاد و سنجش شیب و یا عمود کردن سطوح مختلف به شمار می‌آیند. این دستگاه با استفاده از اشعه لیزر و فرآیند خود ترازی، کار تراز کردن سطوح مختلف را انجام می‌دهد. تراز لیزری جایگزین مناسبی برای شاقول و ترازهای دستی در سطوح وسیع و فواصل طولانی است. این دستگاه انواع متفاوتی دارد که می‌توان به ترازلیزری نقطه ای، ترازلیزری دو خط، ترازلیزری 360 درجه، ترازلیزری سه خط یا سه بعدی، ترازلیزری روتاری (دوار یا چرخشی) و تراز لیزری کاشی و سرامیک اشاره کرد. در این شماره از مجله ابزار به بررسی اجمالی ترازهای لیزری دو خط می‌پردازیم.

تراز لیزری دیوالت مدل DW088K

شرکت دیوالت در ساخت تراز لیزری DW088K تمام معیارهای یک دستگاه کاربردی را قرار داده‌است و این دستگاه به یکی از پرفروش‌ترین تراز لیزری‌های برند دیوالت تبدیل شده ‌است. کیفیت ساخت بالا، وزن پایین و حمل آسان، کیف ضد ضربه، دقت بالا در اندازه‌ گیری و مگنت قوی از مهم‌ترین ویژگی های این تراز لیزری به شمار می‌آید. DW088K فاقد قفل پاندول است و امکان اندازه گیری زاویه دار با آن سخت خواهد بود.

تراز لیزری رونیکس مدل RH-9502

تراز لیزری RH-9502 دارای قفل پاندول است و قابلیت انتشار لیزر به صورت 360 درجه در حالت افقی و 120 درجه در حالت عمودی را تا مسافت 15 متر دارد. تراز لیزری رونیکس با داشتن پایه سه کاره قابلیت نصب بر روی دیوار، نبشی و دیوار آهنی را دارد اما هنگام جایگذاری باید دقت کافی را داشته باشید زیرا بدنه این دستگاه در مقابل ضربه کمی آسیب پذیر است.

تراز لیزری هیوندای مدل SMAR100

دقت بالا، کیفیت ساخت مناسب، مصرف بهینه باتری و لوازم جانبی کاربردی از جمله ویژگی‌هایی است که کاربران در مورد این تراز لیزری از برند هیوندای عنوان می‌کنند. تراز لیزری SMART100 با قیمت مناسب و دامنه اندازه گیری بالا برای استفاده در فواصل طولانی بسیار کاربردی خواهد بود. این تراز لیزری دارای ظرافت خاصی در طراحی بدنه است و دقت کاربر در جابه جا کردن این دستگاه منجر به بالا رفتن طول عمر آن خواهدشد.

تراز لیزری نووا مدل NTL-2660

با توجه به قیمت این دستگاه، می توان گفت از کاربرد و دقت خوبی برخوردار است. قابلیت قفل کردن خط لیزر و تنظیم شدت نور لیزر از مهم‌ترین ویژگی های نووا NTL-2660 است. این تراز لیزری فاقد سه پایه در اقلام همراه خود است اما امکان اتصال به سه پایه های با رزوه 1.4 و 5.8 اینچ را دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *