راهنمای خرید دستگاه کارواش خانگی

کارواش دستگاهی است که آب را با فشار بالا و با استفاده از یک تفنگی و نازل، بر روی سطح مورد نظر پاشش می نماید. فشار بالای آن باعث پاک شدن جرم و آلودگی از سطح می گردد. این فرایند مشابه گذاشتن انگشتتان روی شلنگ باغبانی است تا فشار آب گذرنده را افزایش دهید. ولی خب فشار کارواش خیلی بیشتر از این حرف هاست.

استفاده از کارواش مزایای قابل توجهی دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

صرفه جویی در مصرف آب

جالبه بدونید که میزان مصرف آب توسط دستگاه کارواش خانگی بسیار کمتر از سایر روش های نظافتی می باشد. به شکلی که اگر برای انجام عملیات شستشوی معمولی به جای شلنگ آب از کارواش استفاده شود، میزان مصرف آب تا چند درصد کاهش پیدا می کند.

صرفه جویی در زمان

زمانی که از کارواش استفاده می کنید عملیات شستشو با فشار بالای آب انجام می شود،که سرعت انجام کار بسیار بالا می رود. این در حالی است که انجام این عملیات با شلنگ آب معمولی و یا سایر روش های نظافتی سنتی زمان بسیار بیشتری از شما خواهدگرفت.

صرفه جویی در نیروی کار

با استفاده از دستگاه کارواش عملیات شستشو با صرف کمترین انرژی صورت می گیرد چراکه در این روش پاک کردن آلودگی از روی سطح توسط فشار بالای آب صورت میگیرد و نیازی به صرف انرژی توسط فرد برای زدودن آلودگی های سرسخت نیست.

انتخاب یک دستگاه کارواش خانگی مناسب:

با در نظر گرفتن تنوع و گستردگی مدل های کارواش ارائه شده در بازار، انتخاب بهترین دستگاه متناسب با نوع نیاز شما کمی دشوار به نظر می رسد. اما پاسخ به چند سوال زیر فرایند انتخاب را برای شما ساده تر می کند.

۱٫از دستگاه برای چه کاربردی می خواهید استفاده کنید؟

کارواش ها به دو دسته شوینده فشارقوی آب گرم و فشارقوی آب سرد تقسیم می شوند.

برای تمیز کردن موتور، قسمت های مختلف ماشین و یا هر سطح دیگری که آغشته به روغن یا گریس می باشد، بهتر است از کارواش های آب گرم استفاده نمایید.برای تمیز کردن خاک، گل و لای و یا حتی لایه برداری رنگ، یک کارواش خانگی آب سرد بخوبی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. جالبه بدونید که بیشتر کارواش های خریداری شده ازنوع آب سرد هستند.شوینده های فشار قوی آب سرد در کنار ماده پاک کننده قادر به حل کردن اغلب مشکلات نظافتی می باشد.

زمانی که نوع کاربرد خود را مشخص کردید نوبت به پرسیدن این سوال است که:

۲٫در چه مکانی می خواهید از دستگاه استفاده کنید؟

توجه به این مسئله که از دستگاه خود برای فضای داخل خانه یا خارج آن قصد استفاده دارید در انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود. در واقع از خود بپرسید که آیا نیاز به حمل دستگاه دارید یا نه؟ به عبارت دیگر آیا به یک دستگاه چرخ دار نیاز دارید که بتوانید به آسانی آن را حرکت دهید یا می توانید وسایل و تجهیزات مورد نظر را برای شستشو کنار دستگاه کارواش خانگی قرار دهید. البته دستگاه های خانگی سبک و چرخ دار معمولا ترجیح داده می شوند.

۳٫چقدر از دستگاه خود استفاده می کنید؟

اگر از دستگاه کارواش خود به صورت محدود استفاده می کنید می توانید دستگاه های مجهزبه direct drive را انتخاب کنید. این پمپ ها فشرده تر هستند و برای کاهش وزن و هزینه طراحی شده اند اگرچه سرعت چرخش بالای پمپ باعث استهلاک سریعتر آن می شود. هرچند این نکته در کاربرد محدود مشکلی ایجاد نمی کند. اگر به طور پیوسته از دستگاه خود استفاده می کنید بهتر است دستگاه دارای پمپ تسمه ای(belt-drive) را انتخاب کنید. سرعت چرخش این پمپ ها کمتر است و استهلاک کمتری دارند و طول عمر آنها بیشتر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *