شرح سه نمونه مختلف رنده چوب

شرح سه نمونه مختلف رنده چوب

سه نمونه متفاوت رنده چوب وجود دارد که می توانید برای مغازه خانگی تان خریداری کنید، اما انتخاب رنده مناسب امری بسیار مهم است. فقط اگر بدانید که چه کاری می خواهید انجام دهید و چه مقدار آن کار بزرگ و پیچیده است، می توانید تعیین کنیدکه چه رنده ای برای کارهایتان مناسب است. می توانید برای کارهای کوچکتر از رنده های دستی و نمونه های برقی استفاده کنید یا برای کارهای پرزحمت از رنده ساکن(کندگی) استفاده کنید. برای هر دو مورد فواید و مضراتی وجود دارد پس باید به دقت انتخاب کنبد.

رنده دستی

رنده های دستی ارزان هستند و در شکل ها و اندازه های مختلفی به فروش می روند. زمانی که با آنها کار می کنید خواهید فهمید که کنترل بیشتری دارید و برای کارهای کوچکتر و دقیق تر مناسب هستند. زمانی که تصمیم می گیرید به دنبال رنده دستی باشید باید یکی را انتخاب کنید که با کیفیت، محکم و از همه مهم تر راحت باشد. زمانی که تصمیم دارید با رنده دستی کارکنید نمونه ای را انتخاب کنید که با آن راحت باشید، تا زمانی که از آن استفاده می کنید زود به زود خسته نشوید. قبل از اینکه خرید کنید حتما نمونه های مختلف را امتحان کنید.

رنده برقی

رنده های برقی پرقدرت تر بوده و مناسب کارهای بزرگ وکوچک هستند. وقتی که در زمان استفاده از رنده دستی کنترل کافی را ندارید بهتر است هنگام کار با پروژه های کوچکتر و دقیق تر از رنده برقی استفاده کنید.

در زمان خرید رنده برقی می توانید نمونه باسیم یا بدون سیم(شارژی) آن را انتخاب کنید. اگر نگران قیمت آن هستید، به یاد داشته باشید که نمونه بدون سیم(شارژی) گران تر است. علاوه بر هزینه ی خود رنده، باید باطری قابل شارژ و شارژر آن را نیز خریداری کنید. باید در نظر داشته باشید که برای کارتان چه به لحاظ سختی و چه به لحاظ زمان، قبل از استفاده از رنده، باطری باید کاملا پر باشد تا در وسط کار خالی نشود. از طرف دیگر، اگر اطرافتان سه راهی وجود ندارد رنده کش بدون سیم(شارژی) مناسب تر است.

رنده ثابت(کندگی)

رنده ثابت مناسب کارهای بزرگتر و پیچیده تر هستند. برای کار با رنده باید هردفعه آن را تمیز کنید در غیر این صورت کار نخواهد کرد. این رنده کش ها بزرگ هستند و جای مخصوص خود را دارند. به دلیل استحکام و وزن شان می توانند تخته های بزرگتری را نسبت به رنده های دستی و برقی تمیز کنند. زمانی که می خواهید یک رنده ثابت بخرید، یکی را انتخاب کنید که مناسب تخته های بزرگ باشد و کنترل کیفیت بالایی داشته باشد، مخصوصا اگر می خواهید بر روی وسایل ضخیم کار کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *