نکات ایمنی کار با پروفیل بر – ونوس

نکات ایمنی کار با پروفیل بر :
در هیچ مقطعی اجازه ندهید مسائلی مانند تجربه و تسلط بر کار مانع از رعایت نکات ایمنی و اصولی کار با دستگاه پروفیل بر برای شما شود .
چنانچه بدون رعایت نکات ایمنی از این دستگاه استفاده کنید ممکن است دچار صدمات شدید و غیر قابل جبرانی شوید .
1- در مواقعی که استفاده ی زیادی از پروفیل بر می کنید از گوشی ایمنی مناسب جهت محافظت از گوش در مقایل اصوات تولید شده ناشی از برش پروفیل استفاده کنید .
2- در هنگام استفاده از پروفیل بر از سنگ های برش استاندارد استفاده کنید ، دقت داشته باشید سرعت دستگاه را حتما مطابق با اطلاعاتی که بر روی سنگ درج شده است تنظیم کنید .
3- همیشه قبل از شروع کار سنگ ها را به لحاظ شکستگی و یا ترک خوردن بررسی و در صورت وجود مشکل سریعا نسبت به تعویض و جایگزین کردن آن با یک سنگ سالم در این ابزار اقدام نمایید .
4- همیشه از گارد سنگ برای حفاظت از سنگ دستگاه استفاده کنید .
5- همیشه از مهره های مناسب برای دستگاه خود برای نگه داشتن سنگ استفاده کنید و از هرگونه به کارگیری مهره های متفرقه یا مهره های دستگاه های دیگر جدا خود داری کنید .
6- همواره دقت داشته باشید که به هیچ عنوان به مهره ، پیچ و شفت سنگ صدمه ای وارد نشود که در صورت بروز این افتاق قسمت بعدی که آسیب خواهد دید سنگ دستگاه خواهد بود .
7- همیشه قبل از شروع به کار از صحت عملکرد گارد دستگاه از حیث جابه جایی و حرکت آن اطمینان حاصل کنید و هیچ گاه گارد یا محافظ سنگ را در حال باز نگه ندارید .
8- دسته ی متحرک دستگاه را در حین استفاده محکم و با تسلط نگه دارید .
9- دستان خود را از قسمت گردان دستگاه کاملا دور نگه دارید .
10- مطمئن شوید سنگ برش پروفیل قبل از شروع کار با قطعه کار در تماس نباشد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *