دسته‌بندی نشده

چکش تخریب و نحوه استفاده از آن

چکش تخریب یا demolation-hammer جز یکی از بزرگترین ابزارآلات برقی-دستی به منظور انجام هرگونه تخریب می باشد. از ویژگی های این دستگاه می توان سنگینی آن و قدرتمند بودن آن را بیان نمود و اینکه برای انجام عمل تخریب همانند خراب کردن انواع محیط، دیوارهای بتونی و غیره می توان استفاده نمود.
چکش تخریب های گوناگونی تا به حال ایجاد شده اند که برای کارهای مختلف از هر کدام از آنها استفاده می شود. از این دستگاه نوعی ساده وجود دارد که برای تخریب محیط های خیلی سخت استفاده نمی شود و در برابر آن، نوعی دیگیر از  ابزارآلات وجود دارد که به چکش تخریب صنعتی معروف هستند  که مختص کارهای سنگین و سخت می باشد.
چکش تخریب و نحوه استفاده از آن1
هنگام نصب یک پنجره بر روی یک دیوار بتونی، در صورتی که بخواهید کارتان تمیز و بی عیب انجام شود، چکش تخریب می تواند دستگاه مورد نظر شما برای انجام این کار باشد. قدرتی که این ابزار تولید می کند، می تواند یک کار بی عیب و نقص را پیاده سازی کرده و یک حفاری تمیز داشته باشید. از این دستگاه برای تخریب انواع بتون، بلوک، کاشی و … مورد استفاده قرار می گیرد.
شکل ضاهری یک چکش تخریب استاندارد این گونه است که اندازه ای حدودا بزرگ داراست، دارای بدنه سنگین و یک دسته بلند می باشد، که شخصی که می خواهد از این دستگاه استفاده کند بتواند با گرفتن دسته چکش، نیروی بیشتری را به محیط مورد نظر برای انجام عمل تخریب اعمال نماید. استفاده از چکش تخریب محدود به تخریب بتون تنها نیست بلکه هر محیطی که دارای ضخامت زیاد و اندازه بزرگی باشد مورد استفاده قرار گیرد.
چکش تخریب و نحوه استفاده از آن2
مراحل استفاده از چکش تخریب
مرحله اول:ایمنی
استفاده از چکش تخریب، ذاتا عملی بسیار خطرناک می باشد. از آنجایی که این دستگاه یک دستگاه بسیار قدرتمند و سنگین است، استفاده از آن نیز کمی سخت است. زمانی که می خواهید ازآن استفاده کنید، حتما توجه کنید که کنار شما افراد در حال عبور نباشند. در هنگام استفاده باید از کلاه سخت، عینک محافظ، ماسک گرد و غبار حتما استفاده کنید، علاوه بر این موارد باید از چکمه های مخصوص کار سنگین و دستکش نیز استفاده نمایید. قدرتی که یک چکش تخریب داراست به راحتی می تواند باعث ایجاد عدم تسلط در فرد شود که جهت جلوگیری از این امر، دستکش می تواند کمک بسیار زیادی برای جلوگیری از خطر کند و نیز اگر حدودی تسلط خود را از دست دهید چکمه هایتان می تواند کمک به سزایی در حفظ و سلامتی شما کند.
چکش تخریب و نحوه استفاده از آن3
مرحله دوم:فشار محکم و پایدار
استفاده از چکش تخریب نیاز به یک فشار سنگین و محکم دارد، اگر شخص استفاده کننده، فشار محکم و پایداری را به دسته چکش تخریب وارد نماید، عمل تخریب به خوبی انجام می پذیرد. اما اگر این فشار دارای عدم ثبات باشد و فشار محکمی بر روی دسته وارد نشود ممکن است سر چکش دچار لغزش شده و این عمل باعث ایجاد مشکل جدی شود.
چکش تخریب و نحوه استفاده از آن4
مرحله سوم: جهت قرارگیری شخص در برابر چکش تخریب
شخصی که عمل تخریب را به چکش تخریب انجام می دهد نباید دقیقا به صورت مستقیم عملیات تخریب را انجام دهد. به این معنی که نقطه ای که قرار است تخریب شود باید با کمی زاویه مورد تخریب قرار گیرد. شخصی که از چکش تخریب استفاده می کند باید به نسبت محیط تخریب، کمی زاویه داشته باشد.
چکش تخریب و نحوه استفاده از آن5

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *